background

Dokumentiniai filmai

Šioje kategorijoje nėra straipsnių. Jei pokategorės rodomos šiame puslapyje, vadinasi jose yra straipsnių.

Pokategorės

 • Meno pasaulis

  Čia talpinami flmai apie meno pasaulį. Filmai supažindina su dailininkų kūrybine erdve, demonstruoja kūrybinį procesą ir pačių darbų gimimą. Tai yra filmai apie pačias įvairiausias meno sritis ir dažnai turi psichologinį rakursą. Meno gimimo erdvė yra ypatinga tuo, kad joje atsiranda savitas laukas, kuris nemaža dalimi nulemia daugelio darbų atsiradimą ir skatina patį kūrybos procesą. Čia gyvena įkvėpimo šaltinis ir tvyro darbų nuotaikos atmosfera. Kai kada šį lauką suformuoja ir pats meninkas tiesiog savo buvimu, kai kada jis išryškėja, būnant kokioje nors gamtos vietoje, kai kada jis jau egzistuoja menininko darbo erdvėje. Apie tai šitie filmai.

 • Neįprasta erdvė

  Čia pateikiami filmai, kuriuose atskleidžiama kokia nors neįprasta erdvė. Tai gali būti ir realiai egzistuojanti savotiška erdvė, o taip pat ir kitoks įprastos erdvės atskleidimas. Visi šie filmai sukurti išorinio pasaulio suvokimo rėmų išplėtimui. Paprastai mes esame įpratę daug ką vienareikšmiškai suvokti ir dėl to daug ko nebepastebime. Kitoks rakursas, kitoks stebėjimo kampas ar kitoks kokių nors detalių pastebėjimas suteikia tai erdvei naują skambesį ir leidžia tai pamatyti ir kitose, mums jau tapusiomis banaliomis, vietose.

 • Mitologinės vietos

  Čia pateikiami filmai apie retas erdves, kurios turi mitologines ištakas. Šias vietas kažkada gerbė kaip ypatingas, kur galima pabūti su sakraliniu pasauliu. Kai kurios tos vietos yra gamtos suformuotos, o kitos buvo specialiai žmonių sukurtos ir įrengtos dar archainiais laikais. Čia ir dabar galima prisiliesti prie senovinio mitologinio pasaulio suvokimo liekanų ir kitaip pabūti su gamta. Paprastai šiuose filmuose vyksta savotiška paieška, kuria siekiama surati tai, kas svarbiausia tose vietose. Jeigu tai atrandama, tai reiškia, kad toje erdvėje dar rusena archainės mitologijos gyvybė. Kartais tai pavyksta padaryti, o kartais ne. Bet tai dar nereiškia, kad iš tos vietos mitologinės ištakos pasitraukė.

 • Kūrybinės video studijos "Artefakt" filmai

  Čia yra patalpinti video filmai, kurie buvo sukurti LHPA kūrybinės video studijos "Artefakt". Šia filmai buvo kuriami specialiai organizuotų kinematografinės kūrybos seminarų metu, kurie vyksta nuo 2013 metų. Paprastai per metus įvyksta du tokie filmų kūrimo seminarai, kurie turi iš anksto numatytą temą. Po parengiamojo etapo filmuojama per vieną - dvi dienas keliavimo po numatytas vietas principu. Filmai yra dokumentinio pobūdžio su orientacija į kontempliacinį buvimą filmuojamose erdvėse. Šių kino seminarų oraganizatorius Rimvydas Budrys (Palanga), o sukurtų filmų autorius - visa kūrybinė grupė.

2018  Lietuvos Humanistinės Psichologijos Asociacija