background

Meditaciniai filmai

Čia talpinami filmai skirti meditacijai, relaksacijai, atsipalaidavimui ir poilsiui

 • Jūra

  Čia yra video filmai su jūra. Pagrinde tai yra Baltijos jūra, kuri nepanaši į jokią kitą ir būna labai įvairi. Jos stichijoje slypi paslaptingas pirmapradiškumas, prie kurio prisilietus įvyksta greitas apsivalymas, jėgų atsistatymas ir atsiranda atgimimo jausmas. Čia prietatomuose  video filmuose buvo siekiama pabūti su įvairiomis Baltijos jūros apraiškomis ir perduoti tą energiją, kurią ji tuo metu skleidė. Video įrašai su Baltijos jūra yra ir kituose meditacinių filmų skyriuose. Atskirai patalpinti filmai su audringa jūra, su žiemiška jūra ir kt.

  Straipsnio skaičiavimas:
  7
 • Saulėlydžiai

  Nuo seno žmonės, poilsiaujantys Palangoje, vakarais eina palydėti saulę. Tai yra tapę savotišku ritualu, kurio svarba viduje paslaptingai jaučiama. Jų stebėjimas ir buvima iki to momento, kai saulė pasislepia jūroje, laiko mus prikaustytus pajūryje iki lemiamo momento. Po to jau galima grįžti į miestą. O saulėlydžiai Baltijos jūroje nekartojami, kiekvieną vakarą vis kitoks. Ypatingai spalvingi, dinamiški ir neįprasti saulėlydžiai būna antrą vasaros pusę ir rudens pradžioje. Tada saulė, jūra su savo bangomis ir ypatingai debesys sukuria ištisą fantasmagoriją. Po to jautiesi pakylėtas, lyg susidūręs su pasaulio nuolatinio kūrimosi paslaptimi.

  Straipsnio skaičiavimas:
  6
 • Audros ir lietus

  Audros, vėjai ir lietus yra būdingi rudens meto pajūrio reiškiniai. Kartais tai nutinka ir kitu metu. Tai natūralios dažniausiai energingos gamtos apraiškos, kurios atitinkamai atsiliepia ir mūsų nuotaikom. Per didesnes audras žmonės plūsta į pajūrį pabūti su tomis stichijomis, ir sugrįšta atsigavę ir kupini naujos vidinės energijos. Pabuvimas su tokia gamta suteikia savotišką apsivalymą nuo visokių susikaupusių apnašų. Lietus gi veikia melancholiškai ir suteikia galimybę prisiliesti prie savo vidinių gelmių, kurių paprastai nejaučiame. Audros ir vėjai primena šokį, o lietus sulėtina laiką, kuris tampa panašiu į buvimą, pasinėrus į sapną. Todėl buvimas su lietumi tinka meditacijai.

  Straipsnio skaičiavimas:
  6
 • Vanduo

  Vanduo visiems būtinas kaip ir oras. Žmogus gali valandas būti prie vandens ir stebėti kaas jame darosi, kaip atsispindi pasaulis, kokios jame besimainančios spalvos. Vandens stebėjimas mus įveda į natūralią medicinę būseną, kurioje malonu būti. Vanduo be to skleidžia tylius ir subtilius garsus, kurie ramina ir nuima įtampas. Toks yra upelio čiurlenimas ar tyli bangelių muša.

  Straipsnio skaičiavimas:
  7
 • Miškas

  Miškas tai ne tik medžiais apaugęs žemės plotas, bet ištisas paslaptingas pasaulis, kuriame dar daug kas gyvena ir auga. Senovės lietuviai mišką garbino ir jiems jis buvo šventas. Indonezijos Bali salos gyvantojai iki šiol laikosi tokios pasaulėjautos, kad miškas yra viskas, o žmogus tėra vaikštanti miško dalis. Ir mes tai nesąmoningai jaučiame, eidami pasivaikščioti į mišką, ar net rinkdami grybus ar uogas. Buvimas miške ramina ir išvalo nuo kasdieninių buities apnašų. Po to asmeniniame gyvenime viskas supaprastėja.

  Straipsnio skaičiavimas:
  7
 • Žiema

  Atskirai išskiriama žiema, kaip metų laikas, kuris gamtoje ryškiai išsiskiria iš kitų. Žiema yra mažiau spalvinga ir tuo pačiu atidengia erdves, kurios paslėptos kitu metu. Žiemą gamtos gyvenimas tarsi apmiršta, viskas sustingsta ir įsivyrauja sąlygina ramybė. Buvimas su žiema reiškia įsiklausymą į save, susitaikymą su tuo, kas pasiekta. Tuo pačiu pradeda ryškėti kitų galimybių kontūrai. Čia pateikti meditaciniai filmai su žiemos vaizdais būtent ir skirti tokiam įsigilinimui.

  Straipsnio skaičiavimas:
  5
2018  Lietuvos Humanistinės Psichologijos Asociacija