Intuityvios tylos grupė Kėdainių rajone 2018 m. rugsėjo mėn.

Intuityvios tylos grupė Kėdainių rajone 2018 m. rugsėjo mėn.

Intuityvios tylos grupė Kėdainių rajone „Gojaus sodyboje”

2018 metais rugsėjo 26-30 dienomis Kėdainių rajone Gojaus kaime esančioje sodyboje “Gojaus atgaiva” organizuojamas LHPA tylėjimo seminaras – intuityvaus patyrimo grupė “Ruduo-2018”. Ši tylos grupė – tai bendras grupinis tylėjimas pagrindinį seminaro laiką (4 dienas), būnant kartu ir dalyvaujant įvairiose praktikose. Tai yra kitoks pratęsimas LHPA meditacinių tylos grupių, kurios vyksta pavasarį Palangoje. Jeigu Palangoje vykstančiose tylos grupėse orientuojamasi į vidinės ramybės pasiekimą per meditacinį tylėjimą, kuris vyksta visą laiką maratono forma, tai Kėdainių tylos grupėje bus orientuojamasi į intuityvaus vidinio potencialo atsiskleidimą, kuris vyksta būnant kartu su grupe tyloje. Grupės vedantysis Rimvydas Budrys – Humanistinės ir egzistencinės psichologijos instituto (HEPI) direktoriaus pavaduotojas, Lietuvos humanistinės psichologijos asociacijos (LHPA) garbės narys. Tylėjimo patyrimo grupes veda nuo 1999 metų Lietuvoje, Pabaltijo šalyse ir Rusijoje. Kėdainių rajono erdvėje toks seminaras vyks pirmą kartą. Tylos grupės organizatorius LHPA narys – Albertas Lučunas (Kėdainiai). Jis yra Priklausomybės ligų reabilitacijos centro „Vilties švyturys“ Kėdainiuose vadovas. Ši tylos grupė bus orientuota į tokį tylėjimą, kurio metu bus orientuojamasi į intuicijos atskleidimą būnant kartu ir specialių praktikų metu.

Trumpai apie tylą. Būnant tyloje, atsiribojama nuo bendravimo stereotipų ir dėmesys fokusuojasi nuo išorinių dalykų prie savo vidinių procesų. Taip mažinamas vidinio dialogo ir minčių srautas, atsiranda vidinė rimtis ir galiausiai tyla. Tylos grupėje atitrūkstama nuo kasdieninės sumaišties; keičiasi įprastos suvokimo ribos ir įeinama į darnų kontaktą su aplinkiniu pasauliu. Tuo pačiu sustiprėja jautrumas ir kitiems žmonėms. Pasaulis pradeda atsiskleisti naujais aspektais, kurie paprastai yra užgožiami vidinio ir išorinio triukšmo. Visa tai teigiamai atsiliepia bendrai savijautai ir leidžia reikštis intuityviam pasaulio ir kitų žmonių pažinimui. Intuityvus patyrimas tylos grupės metu suteikia galimybę toliau ja remtis asmeniniame gyvenime ir profesinėje veikloje.

Grupė prasidės rugsėjo 26 d. (trečiadienį) 19 val. įvadine dalimi. Pradžioje įvyks tylos grupės pristatymas, kur bus aptarti bendri tylos grupės principai ir pristatyta grupės programa. Įvadinė dalis baigsis organizaciniais klausimais ir truks iki 22 val. Po jos iki 23 val. pirmos praktikos metu grupė pradės tylėti būdama kartu, o po to tylės iki sekančios dienos ryto praktikos pristatymo. Po to vėl bus tylima visą dieną iki vakarinio aptarimo. Tylėjimas kitomis dienomis irgi bus analogiškai organizuotas. Visą dieną tylima, o kalbama tik per rytinius pristatymus ir vakarinius aptarimus.  Šios tylos grupės metu numatomos įvairios intuityvaus patyrimo ir meditacinės praktikos, apie kurias dalyviai bus supažindinti per grupės pristatymą. Tylos grupės užsiėmimai visomis kitomis dienomis vyks nuo 10 val. ryto  iki 20 val. vakaro. Vakarais grupės dalyviai pratęs savo tylos maratoną asmeninėje erdvėje. Rugsėjo 30 d. (sekmadienį) nuo 14 val. iki 17 val. įvyks visos tylos patyrimo aptarimas bei apibendrinimas ir tuo grupė baigsis. Tylos grupės pabaigoje dalyviai gaus LHPA pažymėjimus.

Pagrindinė dalyvavimo sąlyga yra nusiteikimas būti tyloje visą numatytą laiką. Nusprendusiems dalyvauti, tam laikui reikia sutvarkyti visus savo reikalus. Tylos grupėje negalima kalbėtis ne tik būnant kartu, bet ir tada, kai dalyviai lieka vieni. Būnant tyloje negalima kalbėti ir telefonu. Vienintelė išimtis – tai ryšys per SMS, bet tik tada, kai tam iškyla būtinybė.

Vieta. Sodyba įsikūrusi vaizdingoje tylioje vietoje ant Nevėžio kranto. Aplinkui nėra jokių kitų gyventojų ir kelių, kuriomis važinėtų mašinos. Vieta labai vaizdinga su atsiveriančia plačia erdve ir aplinkui esančiais miškais. Sodybos teritorijoje yra šaltiniuotas tvenkinys, kuriame galima maudytis. Be to sodyboje yra pirtis, kuria bus galima pasinaudoti tylos grupės metu, bei kubilas šalia tekančios Nevėžio upės. Pati tylos grupė vyks pagrindinės sodybos pirmame aukšte esančioje salėje su patogiais baldais, modernia įranga ir šildomomis grindimis. Dalis užsiėmimų vyks gamtoje, bus organizuotos bendros išvykos į netoliese esančius piliakalnius ir kitas įdomias vietas. Todėl patartina turėti su savimi patogią avalynę ir šiltesnius drabužius.

Kainos. Į seminaro kainas įeina: dalyvavimo mokestis, nakvynės kaina ir maitinimosi kaina. Kitų papildomų mokesčių nėra. Dalyvavimo tylos grupėje mokestis: LHPA ir REETA (Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacijos) nariams – 100 Eu, kitiems – 120 Eu (dalyvavusiems ankstesnėse LHPA tylos grupėse kaina mažesnė – atitinkamai 80 ir 100 Eu). Tylos grupė vyks specialiai seminarams pritaikytoje kelių pastatų sodyboje (Gojaus kaimas, Surviliškio seniūnija, Kėdainių rajonas), kur grupės dalyviai gyvens ir maitinsis. Vietoje bus organizuotas maitinimas (pusryčiai, pietūs ir vakarienė). Bus galima maitintis vegetariškai ir mažesnėmis porcijomis. Pilno maitinimosi kaina visam seminaro laikui – 65 Eu. Sumažintos apimties maitinimosi kaina – 50 Eu. Kambariai dviviečiai ir keturviečiai su visais patogumais. Nakvynės kaina dviviečiame kambaryje žmogui viso seminaro metu – 60 Eu ( 15 eu parai). Nakvynės kaina dviviečiame kambaryje vienam – 100 Eu ( 25 eu per parą), Nakvynės kaina keturviečiame kambaryje žmogui – 52 eu (13 eu per parą). Visas apmokėjimas vietoje tylos grupės pradžioje. Dėl detalesnių dalyvavimo sąlygų, registracijos ir apmokėjimo kreiptis į seminaro organizatorių Albertą Lučuną tel. 8-699-24963 arba paštu: albertasl@gmail.com.

Apie sodybą galima pasižiūrėti socialiniame tinkle facebook: Gojaus atgaiva arba www.gojausatgaiva.lt

Registracija. Registruotis dalyvauti seminare galima pas Albertą – albertasl@gmail.com (telefonu 8-699-24963) arba pas Rimvydą – rimasbudrys@gmail.com (telefonu 8-683-10031) iki rugsėjo 20 d. Dalyvių grupėje skaičius ribotas (planuojamas grupės dydis 20 žmonių), todėl patartina užsiregistruoti iš anksto. Jeigu šiame seminare bus dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių, tada aptarimas ir instrukcijos bus daromos lietuvių ir rusų kalbomis. Užsiregistravusiems dalyviams rugsėjo mėnesio viduryje bus atsiųsta papildoma informacija su numatoma seminaro dienotvarke ir seminaro vietos koordinatėmis.

Seminaro vadovas

Rimvydas Budrys

8-683-10031

Seminaro organizatorius

Albertas Lučunas

8-699-24963

Komentarai išjungti.